Informace o nás

 

Ptáte se, odkud jsme se vyloupli? STF Tempish je nástupce týmu FBC Wesec, který předtím již 3 roky Harcovku hrál. 

Jako dresy jsme původně používali voňavé zelené rozlišováky té nejvyšší kvality které měly na zádech nápis Tempish – odtud taky vznikl název týmu. Místo FBC jsme zvolili před názvem zkratku STF = spolek talentovaných florbalistů , což nám přišlo originální a vtipné.

 

…a co bylo tedy před Tempišem?


   Na podzim roku 2006 jsem s kamarády, jakožto nový studentík TUL, prvně uslyšel o Harcovské florbalové lize. Většina z nás florbal již nějaký ten rok hrála. Slovo dalo slovo a 19.10.2006 vznikl tým FBC Wesec. Z názvu týmu je patrné místo vzniku – Vesec (přesněji vesecké koleje). Nejprve bylo potřeba sehnat „kvalitní“ nebo spíš přesněji nějaké hráče. Podařilo se dát dohromady celkem silný tým, ve kterém nechyběli rychlí ani techničtí hráči, schopní přesně přihrát či vymést pavučiny v soupeřově brance. I přesto jsme zaplatili nováčkovskou daň a vyhráli pouze jediný zápas v základní skupině. V osmifinále jsme narazili na budoucí vítězný tým MISS3, proti kterému jsme neměli šanci. V konečném hodnocení týmu FBC Wesec obsadil 14. místo.

   A tak nás čekala druhá sezóna. Tým zůstal prakticky beze změn. Díky výhře 5:1 nad MISS3, kterou jsme si po minulém ročníku obzvlášť vychutnali a další výhrou nad novým týmem - Čertice jsme se probojovali do elitní skupiny A. Ve které jsme sehráli několik pěkných zápasů, avšak vždy se špatným koncem. Ke konci zápasů nám jakoby docházel dech a soupeři dokázali v posledních desetiminutovkách rozhodnout utkání ve svůj prospěch a ještě nějaké góly přidat. Celkově jsme v ročníku 2007/08 obsadili pěkné 12. místo.

   Do třetí sezóny FBC Wesec dostal dosti značných změn, odešla řada zkušených borců a zůstala pouze „kostra“ týmu, okolo které bylo zapotřebí vybudovat zcela nový tým. A to se přes značné úsilí podařilo! V „novém“ týmu se objevilo 8 nových tváři. Největším úspěchem v základní části v sezóně 2008/09 ale byly jen 2 remízy a tak jsme se ocitli v play-off B. Bohužel nám v prvním zápase play-off vystavili stopku kluci s SKG a tím pro nás tato sezóna skončila. V celkovém hodnocení FBC Wesec dosáhl pouze na 21. místo.

   Jelikož se už v průběhu loňské sezóny kabinou ozývaly hlasy požadující změnu názvu týmu (nikdo už nebyl z Vesce, ale všichni bydleli na Harcově), tak se letos taky tak stalo. Do své čtvrté sezóny nastoupí tým již pod novým názvem „STF Tempish“. Co víc dodat? Snad už jen popřát hodně štěstí do nadcházející sezóny a popřát hodně sportovních i studijních úspěchů...

odkaz na stránky bývalého týmu FBC Wesec: www.wesec.estranky.cz